محل تبلیغات شما

گذرگاه  بازتا بین بسته شدنگذرگاه به خاطر عید پوریم و شیوع کرونا

ناظر : نتا گولان

رونی ش. و من می خواستیم  مثلهمیشه چهارشنبه 21 اسفند به بازدید برویم ولی بازدید ما بعد از اینکه تشکیلات خودگردان درخواست کرد از ورود به کرانهباختری به دلیل شیوع ویروس کرونا خودداری کنیم کنسل شد.

گذرگاه بارتا 19 اسفند –بسته شدن به دلیل عیذ پوریم

من این فرصت را داشتم تا یک خانواده فلسطینی را که متشکل از یک بچه دوسه ساله و پدر و مادرش بودند را از بیمارستان رامبام حیفا به گذرگاه بارتا برسانم.آنها در روستای دان زندگی می کنند که خیلی به جنین نزدیک است  همچنین به گذرگاه جالامه نزدیک است که به دلیلعید پوریم بسته شده بود.آنها این را از پیش نمی دانستند و صبح به قصد گذرگاهجالامه خانه را ترک کردند .بعد از اینکه مدت زیادی منتظر شدند و بعد از تلفنهایزیاد به  انجمن " در  راه بهبودی" که رفت و آمدها را بهبیمارستان و بازگشت از بیمارستان را هماهنگ می کند آنها متوجه شدند که گذرگاه بازنخواهد شد و باید به گذرگاه بارتا بروند. آنها گفتند که عبور از آن سریع انجام شد.

در راه فکر کردم که به گذرگاه عنین بروم و یک پاکت را به یک فلسطینی برسانم ولی اینکار به دلیل کمبود وقتانجام نشد.—من به گذرگاه بارتا رسیدم این در زمانی بود که گذرگاه عنین داشت بستهمیشد.در گذرگاه بارتا پدر و فرزند 10 ساله اش منتظر من بودند  آنها باید به بیمارستان رامبام می رفتند تا یکجراحی ارتوپدی پیچیده روی پسر انجام شود.آنطور که آنها گفتند در یک دهکده بینبارتا و جالامه زندگی میکنند و برای آنها تفاوتی ندارد که از جالامه عبور کنند یااز بارتا.  خانواده آنها اصالتا مال حیفاهستند ولی اکنون بین فلسطین اردن و لبنان و اسراییل پخش شده اند. او یک رستوران درجنین دارد. قبل از اینکه حصار حائل ساخته شود او در "حزان شوامرا "  در حیفا کار میکرد که یک رستوران معروف است .او فکر می کند که صلح بین دو مردم موضوع دور از دسترسی نیست مشکل فقط اینجاست کهتمداران فلسطینی و تمداران اسراییلی مانع آن می شوند.

در زمانهای دیگر ترافیک زیادی از کارگران و رانندگانی که برای انتقالآنها آمده اند اینجا دیده می شود. ولی در زمانیکه که گذرگاه بسته است همه جا ساکتاست.تعداد بسیار کمی از مردم در مسیرشان به کرانه باختری وارد سلیو می شوند

(سلیو یک گذرگاه است که اطراف آن با سیم های خاردار محاصره شده و فراراز آن امکان ندارد مگر در دو سوی سلیو که آنجا هم نگهبانان مسلح وجود دارند  عکس در این آدرس :

https://machsomwatch.org/he/node/53653

ظاهرا فقط آنهایی که در بارتا کار می کنند آنجا بودند، چند ماشین درمحل پارکینگ در سمت منطقه سیم-لاین بودند ، محل پارکینگ های روی تپه در سوی مقابلگذرگاه خالی به نظر می رسید.

چهارشنبه 21 اسفندماه، گذرگاه عنین که به دلیل عید پوریم بسته بود – گزارش از طریق تلفن

بعد از اینکه گزارش میکی را مربوط به 20 اسفندماه را خواندم که گفتهبود گذرگاه کشاورزی فرعون در روز پوریم بسته بود من به آشنایمان  م. متعلق به دهکذه عنین تلفن زدم تا بفهممموضوع چیست ، او گفت که گذرگاه از روز دوشنبه باز نشده است و امروز چهارشنبه همباز نشده است . او گفت که هیچ اطلاعی در اینباره به آنها داده نشده بود  و مردم صبح ها به گذرگاه می رفتند و بیهودهمنتظر میشدند . در تمام سالهایی که من به خاطر دارم این گذرگاه سر ساعت در روزهایمورد نظر باز میشد حتی زمانهایی که گذرگاهها بسته میشدند ، م. فراموش نکرد تعطیلاتعید را به من تبریک بگوید و برای من آرزوی سلامتی کند.

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/09032020/morning/67906

رژیم صهیونیستی مدت قطع برق در مناطق فلسطینی را افزایش می دهد

«گانتز» رسماً مسئول تشکیل کابینه صهیونیست‌ها شد

فلسطینی ها در سکوت انتظار می کشند و شکایت نمی کنند، ما فاسد هستیم و شکایت می کنیم؛گزارش مخسوم

گذرگاه ,یک ,بارتا ,بسته ,پوریم ,دلیل ,گذرگاه بارتا ,به دلیل ,به گذرگاه ,عید پوریم ,بعد از

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

omomi boycticevsen مجنون Mae's notes miserhardli Evan's game یادداشت ها صبحگاهان ئابا ژیار peorapober